Wystawa psów rasowych w Rudniku nad Sanem

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 31.03.2019 20:53

I Krajowa Wystawa Psów Rasowych i II Krajowa Wystawa Sekcji Małych Ras przy Krynologii Polskiej odbyła się w Rudniku nad Sanem.

Wstawa psów rasowych. Psy trzeba kochać. Wstawa psów rasowych. Psy trzeba kochać.
Andrzej Capiga /Foto Gość

Wystawiało się ponad 60 hodowców. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zaprezentowały się między innymi owczarki niemieckie długowłose, owczarki niemieckie krótkowłose, yorkshire terriery, pinczery miniaturowe, psy rasy shih tzu, Yorkshire teriery, chihuahua, szpice miniaturowe, maltańczyki, pudle, spaniele czy buldogi francuskie.

Oceniano zarówno wygląd zewnętrzny psa, cechy zaliczające go do konkretnej rasy, jak sposób poruszania się. Sędziowali jurorzy z Polski, Ukrainy i Słowacji.

Wystawie patronował burmistrza Rudnika nad Sanem Waldemar Grochowski.

 - W gminie jest dużo psów. Mieszkańcy zajmują się nimi tak jak potrafią. Przez organizację wystawy chcielibyśmy, by od ekspertów dowiedzieli się więcej na ten temat, by byt czworonogów tym sposobem się polepszył - powiedział burmistrz, sam właściciel owczarka niemieckiego długowłosego.

- Psy trzeba traktować jak członków rodziny. Jeśli tego nie potrafimy, nie decydujmy się na psa, bo pies to nie zabawka. Ja wybrałem czarne, długowłose owczarki staroniemieckie, bo od dziecka od tym marzyłem  - powiedział Stefan Staroń, hodowca z Krzeszowa Górnego,

Wystawę zorganizował Polski Klub Kynologiczny.