Rekolekcje z o. Pio

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 29.03.2019 21:16

W Zawichoście w Ośrodku Formacji Liturgicznej sióstr jadwiżanek przez trzy dni przeżywa je ponad 50 osób - członków kilkunastu Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji sandomierskiej.

Rekolekcje z o. Pio. Członkowie GMOP ze swoim rekolekcjonistą. Rekolekcje z o. Pio. Członkowie GMOP ze swoim rekolekcjonistą.
Andrzej Capiga /Foto Gość

Rekolekcje prowadzi ks. dr Tadeusz Bargiel, OFMCap.

- Motywem przewodnim rekolekcji jest zdanie zawarte w jednej z pierwszych książek o ojcu Pio, napisanej przez o. Gracjana Majkę: „Z Chrystusem przybity do Krzyża”. Zdajemy sobie bowiem sprawę jaki szczególny udział w męce Chrystusa miał św. o. Pio. Rekolekcje to też zaproszenie dla nas wszystkich do uczestnictwa w tej męce i do korzystania z jej owoców. Jak to możemy zrobić? Przede wszystkim przyjmując doświadczenie, które Bóg nam zsyła. To może być na przykład  doświadczenie choroby, opuszczenia, dużych trudności życiowych, materialnych -  wyjaśnił rekolekcjonista.

W diecezji sandomierskiej działają 23 GMOP.

- Dwie nowe powstały ostatnio w Samborcu i Rytwianach - poinformował Marek Spasiuk, członek GMOP w parafii Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli.
 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 7 kwietnia br.).