Dziś i jutro zbiórka żywności dla potrzebujących

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 29.03.2019 13:38

Caritas Diecezji Sandomierskiej włącza się do XVI Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. Od 29 do 30 marca wolontariusze Caritas będą zbierali produkty dla ubogich.

Dziś i jutro zbiórka żywności dla potrzebujących

Święta Wielkiejnocy to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest obecność drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Diecezjalna Caritas chce dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Zbiórka odbywać się będzie w piątek i sobotę, 29-30 marca. Chodzi o pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp.

Żywność zebrana w czasie XVI Zbiórki Żywności zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek wielkanocnych dla najuboższych rodzin i osób samotnych z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do naszej Caritas. W zbiórce weźmie udział około 650 wolontariuszy.

Wolontariusze będą dyżurować w sklepach i supermarketach w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Samborcu, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Opatowie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Godziny dyżurów wolontariuszy w sklepach: 

  • piątek: 16.00-20.00
  • sobota: 9.00-14.00.