Nowa hala produkcyjna w Stalowej Woli

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 28.03.2019 13:13

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. będzie inwestorem nowej hali produkcyjno-magazynowej w Stalowej Woli.

Hala produkcyjna. Symboliczne rozpoczęcie prac. Hala produkcyjna. Symboliczne rozpoczęcie prac.
Andrzej Capiga /Foto Gość

Hala, o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw.  zostanie zbudowana dla  potencjalnych inwestorów w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park „Wisłosan”.

Jej koszt to prawie 24 mln złotych. W powstającym obiekcie, zaprojektowanym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, 10 tys. m kw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach, odpowiednio, 5 tys., 3 tys. i 2 tys. m kw.

Na działce przy ulicy L.Tołwińskiego w Stalowej Woli, gdzie hala powstaje, zbudowany też będzie parking z dwustoma miejscami postojowymi.

- Hala w Stalowej Woli jest jedną z kilku inwestycji, które prowadzimy na obszarach, za które w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji odpowiadamy. Ich łączna wartość przekracza już znacznie 100 milionów złotych - powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP S.A.

Dziś wbito pierwsze łopaty pod budowę hali. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2019 roku. Oznacza to, że firmy będą mogły rozpocząć działalność już od 2020 roku.