Ks. Wacław Gieniec nowym proboszczem u św. Floriana

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 24.03.2019 19:57

Ks. Wacław Gieniec decyzją bp. Krzysztofa Nitkiewicza objął funkcję proboszcza parafii św. Floriana w Stalowej Woli.

Ks. Wacław Gieniec nowym proboszczem u św. Floriana Ks. Wacław Gieniec założył uroczystą przysięgę. Andrzej Capiga /Foto Gość

Ksiądz Wacław, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach, zastąpił tragiczne zmarłego w wypadku samochodowym ks. Mariana Balickiego.

Objęcie urzędu proboszcza przez ks. Gieńca odbyło się podczas Mszy św. o godz. 11, a obrzędowi przewodniczył ks. Krzysztof Kida, dziekan stalowowolskiego dekanatu, który też przekazał nowemu proboszczowi klucze do świątyni. Obecny był także wysłannik sandomierskiego ordynariusza, ks. Marek Kumór.

- Nowy proboszcz będzie wam głosił słowo Boże, sprawował Eucharystię, słuchał waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił wasze dzieci, odwiedzał chorych i wraz z wami będziecie się modlił, gdy będzie żegnać swoich bliskich. Pod jego przewodnictwem będzie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie go więc z otartym sercem - zwrócił się do parafian ks. Krzysztof Kida.

Ks. Wacława Gieniec, wzruszony serdecznym przyjęciem w nowej parafii, trzeciej w jego kapłańskiej pracy, z wdzięczności zagrał wszystkim... na liściu, za co otrzymał gromkie brawa.