SMS Ostrowiec mistrzem ligi świętokrzyskiej

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 16.03.2019 08:21

Siatkarki SMS Ostrowiec Świętokrzyski pokonały w finale zespół MUKS Piątka Sandomierz, zdobywając siatkarski tytuł w regionie świętokrzyskim.

SMS Ostrowiec mistrzem ligi świętokrzyskiej SMS Ostrowiec Świętokrzyski. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Finał rozgrywany był do dwóch wygranych meczów. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek (14 marca) w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie gospodynie pokonały zespół z Sandomierza 3:0.

Rewanż rozgrywany w Sandomierzu był pełnym sportowej walki spotkaniem siatkarskim stojącym na wysokim poziomie.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły ostrowczanki, prowadząc niemal cały czas. Pod koniec seta coś "zacięło się" w składnej grze przyjezdnych. Po emocjonującym secie i grze na przewagi, wygrały sandomierzanki 30:28. Pobudzone takim obrotem spotkania siatkarki SMS Ostrowiec Świętokrzyski dość łatwo osiągnęły przewagę w drugim secie, zwyciężając 25:19. Trzeci set był wyrównaną grą z przewagą sandomierzanek, które trzymały dystans przewagi kilku punktów. W końcówce przy dobrej zagrywce i efektywnym ataku ostrowczanki odrobiły straty i znów po bardzo emocjonującej końcówce tym razem to one wygrały 30:28. Trzeci set był niemal formalnością dla drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego, która czwartą partię wygrała 25:18. Tym samym zdobywając tytuł Mistrzyń III Ligi Siatkówki Kobiet w regionie świętokrzyskim.

Rafał Dytkowski, trener SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Medale i puchar dla obydwu zespołów wręczył Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza. Najlepszą zawodniczką całego sezonu została Aneta Kasprowicz z SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

Zespół z Ostrowca trenowany jest przez Rafała Dytkowskiego oraz Iwonę Kosiorowską.