Rejonowy etap olimpiady budowlanej w Sandomierzu

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 14.03.2019 15:28

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu odbył się rejonowy etap Olimpiady Budowlanej "Buduj z pasją".

Rejonowy etap olimpiady budowlanej w Sandomierzu Etap praktyczny olimpiady ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Była to ósma edycja konkursu dla uczniów szkół branżowych o specjalności budowlanej. Do rywalizacji przystąpiło jedenaście ekip z placówek zawodowych trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Były to dwuosobowe zespoły z Krakowa, Limanowej, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Jarosławia, Busaka-Zdroju, Staszowa, Rzeszowa, Brzeska, Olkusza i Sandomierza, które walczyły o awans do etapu ogólnokrajowego.

Rywalizację rozpoczął test teoretyczny z wiedzy budowlanej, technologii i materiałoznawstwa. Kolejnym polem rywalizacji było zadanie praktyczne. - W tym roku uczniowie konkurują w kwalifikacji B18, są to prace murarskie i tynkarskie. W tym roku zadanie dotyczy prac murarskich. Ciekawostką jest to, że w konkursie biorą udział także dziewczęta, które uczęszczają do szkół branżowych o specjalności budowlanej. Olimpiada regionalna odbywa się pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, w ramach Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”. Dwa zwycięskie zespoły wezmą udział w etapie ogólnopolskim - poinformowała Krystyna Kobylakiewicz, dyrektor sandomierskiej budowlanki. - Konkurs „Buduj z pasją” doskonale promuje szkoły branżowe, którą są wielką szansą dla młodych w zdobyciu dobrego i konkretnego zawodu.

Dyrektor Krystyna Kobylakiewicz

Młodzi budowlańcy z pasją i dużym zaangażowaniem realizowali wyznaczone zadanie. Podczas konkursu widać było dobre przygotowanie praktyczne, zgranie zespołów i zdobyte podczas nauki kwalifikacje.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie,drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół nr. 1 w Rzeszowie, zaś trzecie miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej