Wolontariusze potrzebni od zaraz

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

dodane 27.02.2019 14:01

Klub Wolontariusza działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli poszukuje chętnych do pomocy uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wolontariusze Wolontariusze
Pomagają też w organizacji pikników
MOPS w Stalowej Woli

- Chodzi o pomoc w nauce czytania, odrabianiu zadań domowych, przygotowaniu do kolejnych lekcji czy powtórzeniu materiału przed sprawdzianem. Poszukujemy odpowiedzialne osoby, które zrobiłby to nieodpłatnie. Jest to też doskonała możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, rozwijania umiejętności interpersonalnych, zdobycia cennego doświadczenia oraz spędzenia czasu kreatywnie i aktywnie - zachęca Beata Jucha, koordynator Klubu Wolontariusza.

Każdy wolontariusz weźmie udział w szkoleniu, podpisze porozumienie o współpracy i zapozna się ze swoimi uprawnieniami i obowiązkami. Otrzyma też zaświadczenia o podjęciu takich prac.

Klub Wolontariusza przy MOPS w Stalowej Woli działa od 2014 roku. Zrzesza od 40 do 50 członków, głównie młodych ludzi, którzy troszczą się o niepełnosprawnych, starszych, pomagają w organizacji pikników czy akcji charytatywnych.

- Chcielibyśmy rozpocząć zajęcia z uczniami chociażby dziś. Chętni już czekają. Brakuje nam „tylko” wolontariuszy - dodała pani Beata.