Pod zielonym dachem

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

dodane 14.02.2019 08:10

Centrum Aktywności Seniora powstaje w Stalowej Woli.

Centrum Centrum
Latem będzie można odpocząć na tarasie
UM Stalowa Wola

- Wspólnie stworzymy piękne, funkcjonalne i nowoczesne miejsce - powiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli podczas sesji Rady Miasta. Radni zaś jednogłośnie poparli ten projekt.

Centrum powstaje na pierwszym piętrze budynku „Centrum 4”, przy Alei Jana Pawła II. Kosztować będzie 4,2 mln złotych, wraz z wyposażeniem. Na prawie tysiącu metrach kw. powierzchni urządzona zostanie duża sala widowiskowo, która pomieści 65 osób.

Architekci przewidzieli także miejsce na kawiarenkę oraz sale do nauki języków obcych, komputerową, kuchenną, do prac ręcznych, fitness, do zajęć wokalnych, obsługi prawnej i medyczną. Latem zaś można będzie korzystać z tarasu, tzw. „zielonego dachu”.

Centrum będzie oczywiście dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, z windą która zawiezie seniorów na pierwsze piętro.

Centrum Aktywności Seniora ma też swojego pełnomocnika. Została nim Bogna Latawiec.

- Myślimy o wszystkich seniorach, nie tylko o członkach różnych stowarzyszeń. Obecnie nie mają oni miejsca, gdzie mogliby w sympatycznym gronie spędzić czas. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy przyczyniać się do rozwoju tego obiektu - zapewniła pani pełnomocnik.

Stalowowolskie Centrum Aktywności Seniora ma być gotowe do końca 2020 roku.