Remis w walce o półfinał

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 09.02.2019 18:06

Siatkarki MUKS Piątka Sandomierz pokonały w drugim meczu drużynę ze Skarżyska. O wejściu do półfinału zadecyduje trzeci mecz.

Remis w walce o półfinał Siatkarskie zmagania w Sandomierzu ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Sandomierskie zawodniczki walczą o prawo gry w półfinale o mistrzostwo III ligi świętokrzyskiej kobiet. Ich przeciwnikiem jest drużyna Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko. Gra toczy się do dwóch wygranych spotkań. Pierwszy mecz zawodniczki Piątki Sandomierz przegrały na wyjeździe 2:3. Dużo lepszy wynik uzyskały podczas spotkania w Sandomierzu, pokonując rywalki 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:22).

Podczas spotkania w Sandomierzu pierwszą partię meczu wygrały gospodynie. Niemal przez cały drugi set prowadziły siatkarki ze Skarżyska, a miejscowe goniły wynik. Końcówka meczu była wyrównana, jednak w ostatnich piłkach lepsze okazały się przyjezdne. Trzeci i czwarty set odbywał się z przewagą sandomierzanek, choć siatkarki ze Skarżyska nie odpuszczały.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Magdalena Jarecka.

O awansie do półfinału zadecyduje mecz, który rozegrają zespoły 14 lutego w Skarżysku-Kamiennej. Drużyna, która okaże się lepsza, powalczy o wejście do finału III ligi świętokrzyskiej kobiet.

Sandomierzanki zagrały w składzie: Kasia Glowacka, Magda Jarecka, Ola Sulik, Kornelia Jakus, Martyna Kmuk, Karolina Wiatr, Paula Pietruszka oraz Joanna Osowska, Renata Warzocha, Ola Ogrodnik, Iza Rozmus, Iza Sowińska, Ola Radosz i Julia Łukawska. Trenerem sandomierskiej drużyny jest Zbigniew Jurek.