Obóz zimowy KSM-u

Wiktoria Ciździel

publikacja 30.01.2019 23:08

W myśl ósmej zasady KSM "Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny" młodzież naszej diecezji uczestniczyła w obozie zimowym "Zakopiański odjazd".

Obóz zimowy KSM-u Ferie KSM-u Archiwum KSM-u

Ponad 30. osobowa grupa młodych z parafii Gościeradów, Kunów, Nowa Dęba, Połaniec, Potok Wielki, Sandomierz i Zaklików aktywnie wypoczywała w Zakopanem.

Młodzi powierzyli swój wyjazd Bogu, uczestnicząc we Mszy św. w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Zakopane przywitało ich mroźną, ale piękną pogodą. Z białego puchu korzystali na wyciągu narciarskim Ugory oraz w stacji narciarskiej Witów-Ski. Kondycję fizyczną polepszali nie tylko podczas zajęć na stokach, ale także podczas wyprawy górskiej na Wiktorówki.

Na młodych czekały również takie atrakcje jak wyjście na Krupówki, kulig z pochodniami zwieńczony ogniskiem i wieczorki integracyjne, podczas których można było wykazać się pracą w grupach.

Głównym punktem każdego dnia była Msza św., w której uczestniczyli w okolicznych sanktuariach i kaplicach. W drodze powrotnej podziękowaliśmy Bogu za bezpieczny wyjazd, uczestnicząc we Mszy św. w Wadowicach.