Styczniowy szach-mat

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 29.01.2019 08:23

50 zawodników zmierzyło się w Stalowej Woli w VII Noworocznym Turnieju Szachowym.

Turniej Turniej
Najlepsi otrzymali nagrody i puchary
Dominik Sondej

- Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika - wyjaśnił Dominik Sondej, główny sędzia turnieju.

W zawodach wzięło udział 50 szachistów ze Stalowej Woli, Jastkowic, Niska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Przeworska, Rzeszowa, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Kolbuszowej, Zabrnia, Janowa Lubelskiego, Luvartowa i Krosna.

- Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci królewskiej gry, co pokazuje, iż ta dyscyplina cieszy się coraz większą popularnością - dodał pan Dominik.

W kategorii „Open” wygrała zawodniczka UKS „Orlik” Rudnik nad Sanem Barbara Trybowska, drugi był Kacper Kłok z „Uranii” Krosno, a trzeci 3 - Krzysztof Socha z UKS SP 1 Leżajsk.

Wśród zawodników urodzonych w latach 2003-2008 najlepsza była Patrycja Zygmunt z UKS „Orlik” Rudnik nad Sanem, która wyprzedziła Julię Giemzę z klubu IMUKSz „Debiut” Ostrowiec Świętokrzyski i Izabelę Tokarz z „Gambit” Przeworsk.

W grupie najmłodszych szachistów najlepiej spisał się Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk. Drugie miejsce zajął Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” w Stalowej Woli, a trzecie - Mieczysław Kruk-Kida także z KKS „Victoria”.

Czołowi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Turniej, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zorganizował Katolicki Klub Sportowy „Victoria”.