Finał z generałem

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

dodane 27.01.2019 15:00

Eucharystią i koncertem uwielbienia zakończyły się w Stalowej Woli XIV Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne.

Warsztaty Warsztaty
Koncert finałowy
Andrzej Capiga /Foto Gość

Pierwszy raz zostały one zorganizowane w michalickiej parafii Trójcy Przenajświętszej. Wzięło w nich udział blisko 80 osób z różnych stron Polski.

Zanim jednak ich uczestnicy popisali się swoimi umiejętnościami, razem z wiernymi, którzy tłumnie wypełnili świątynię, wzięli udział we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Dariusz Wilk, przełożonego generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Koncelebrowali ją również ks. Rafał Kamiński, wikariusz generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, oraz ks. Mieczysław Kucel, proboszcz michalickiej parafii w Stalowej Woli.

- Mówią, że muzyka łagodzi obyczaje. I chyba tak jest, bo harmonia muzyki sprawia, iż człowiek przenosi się w świat o wiele głębszych wartości. Wielkie dzięki niech będą więc Bogu za to przeżywanie naszej Eucharystii w tak pięknej, muzycznej oprawie. Bogu niech będą też dzięki za osoby, które dzielą się z innymi swoimi talentami i zdolnościami - podkreślił w słowie Bożym przełożony generalny.

Na koniec obecni w kościele wysłuchali półgodzinnego koncertu słowno-muzycznego z udziałem uczestników warsztatów oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.