Cenne punkty sandomierzanek

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 11.01.2019 22:43

Siatkarska drużyna MUKS Piątka Sandomierz pewnie pokonała ŁKS Adamówki Łagów w rozgrywkach III ligi siatkówki kobiet.

Cenne punkty sandomierzanek Siatkarski mecz w Sandomierzu ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W kolejnej odsłonie świętokrzyskiej grupy ligi siatkówki kobiet drużyna MUKS Piątka Sandomierz podejmowała ekipę z Łagowa. Sandomierzanki pewnie pokonały przyjezdne 3:0 (25:21, 25:10, 25:22).

W tym spotkaniu sandomierzanki występowały pod trenerską opieką Adama Krakowiaka, który zastępował szkoleniowca siatkarek.

W pierwszym secie mecz był bardzo wyrównany, choć sandomierzanki co rusz obejmowały prowadzenie. Ale, jak to w bywa w kobiecej siatkówce, z trudem zdobyte punkty były szybko tracone przez proste błędy. Pod koniec pierwszego seta, po dobrej zagrywce gospodyń i wielu błędach w przyjęciu łagowianek, miejscowe objęły prowadzenie, wygrywając pierwszą odsłonę meczu.

Drugi set przyniósł zdecydowaną grę sandomierzanek. Górowały w zagrywce i ataku. Rzadko wyprowadzane ataki przyjezdnych kończyły się na dobrze zastawionym bloku miejscowych. Serią znakomitej zagrywki popisała się najbardziej doświadczona zawodniczka MUKS Renata Warzocha.

Trzeci set obudził wolę walki w łagowiankach, które miały nadzieję na odrobienie strat. Jednak pewnie prowadzona przez sandomierzanki gra poprowadziła je do zwycięstwa z kompletem punktów.

Kibice zgromadzeni w hali sandomierskiego gimnazjum oklaskami podziękowali za dobry mecz swojej drużynie.

Najlepszą zawodniczką meczu została Magdalena Jarecka.

MUKS Piątka Sandomierz wystąpił w składzie: Aleksandra Sulik, Magdalena Jarecka, Renata Warzocha, Katarzyna Głowacka, Kornelia Jakus, Anna Stępień, Karolina Wiatr, Martyna Kmuk, Aleksandra Ogrodnik i rezerwa - Izabela Rozmus, Izabela Sowińska, Aleksandra Radosz.

ŁKS Adamówki Łagów wystąpił w składzie: Katarzyna Bęben, Martyna Wójcik, Ewa Garstka, Sylwia Bal, Weronika Taborska, Karolina Łach, Patrycja Błońska.