Pół wieku razem

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 17.12.2018 18:22

50 lat i więcej wspólnie przebytej drogi świętowało dzisiaj dziewięć tarnobrzeskioch małżeństw.

Pół wieku razem Pamiątkowe zdjęcie wszystkich par Marta Woynarowska /Foto Gość

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie odbyła się w zamku Tarnowskich, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Odznaczenia, przyznane przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, wręczył zastępca prezydenta Tarnobrzega Mirosław Pluta.

Medale otrzymali państwo: Zofia i Tadeusz Górakowie, Teresa i Ludwik Korniakowie, Regina i Jerzy Łukawscy, Anna i Czesław Orlińscy, Kazimiera i Władysław Pszeniczny, Helena i Czesław Sobiłowie, Pelagia i Aleksander Sowowie, Wanda i Bogusław Ziołowie oraz Stanisława i Franciszek Żurawscy.

- Gratuluje państwu, że potrafiliście przez tak wiele lat być ze sobą. Bezdyskusyjne jest stwierdzenie, że nie udałoby się to bez miłości, będącej najpewniejszym i jedynym gwarantem udanego małżeństwa - zwrócił się do jubilatów Mirosław Pluta. - Owe pół wieku i więcej, jedna z par świętuje bowiem 57. rocznicę zwarcia, jak zauważył jeden z panów, minęło nieprawdopodobnie szybko. Dzisiejsza uroczystość przypomniała mi moją mamę, która niestety nie doczekała tak pieknego jubileuszu, umierając młodo. Patrząc dzisiaj na obecne tu panie, widzę odbijającą się w nich mamę. Ona także z pewnością razem z tatą, gdyby tylko żyła, świętowaliby złote gody. Na najbliższe lata życzę państwu tylko tej miłości, która scementowała wasz związek i pozwoliła oberwać wszystkie kolce bólu, cierpienia, jakich doświadczyliście w życiu. Taka już jest nasza ziemska egzystencja, że nie się jej przejść bez trudnych chwil - życzył jubilatom zastępca prezydenta.

Miłą niespodziankę dla świętujących małżeńskie jubileusze przygotowały uczennice Anny Pintal ze Studia Piosneki Tarnobrzeskiego Domu Kultury, które zaśpiewały obok znanych, dawnych szlagierów jak „Miłość w Portofino”, także kolędy, z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.