Dzikowski opłatek

Katarzyna Opioła

dodane 15.12.2018 21:18

Mieszkańcy dawnego Dzikowa spotkali się na wigilijnym wieczorze.

Dzikowski opłatek Spotkanie rozpoczął Janusz Błachowicz, śpiewając pastorałkę Katarzyna Opioła

Spotkanie odbyło się w Czerwonej Sali zamku Tarnowskich w Dzikowie, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Czas pełen spokoju, miłości, radości i refleksji. Czas życzeń i dobrego słowa. Tej niecodziennej atmosferze nie oparli się też dwaj tarnobrzeżanie - Kazimierz Mazur i Janusz Błachowicz.

Obaj panowie, mieszkańcy osiedla Stare Miasto, postanowili zorganizować z okazji zbliżających się świąt spotkanie dla mieszkańców swojego osiedla, które swymi granicami obejmuje historyczny Dzików. Stąd też niemal oczywistym był wybór miejsca, czyli zamku Tarnowskich.

Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega Tadeusza Zycha pomysł udało się zrealizować. W przepięknej Czerwonej Sali do wspólnego stołu wraz z mieszkańcami osiedla zasiedli przedstawiciele władz miasta - prezydent Dariusz Bożek, przewodniczący rady miasta - Bogdan Potański i radny Marian Cąpała oraz o. Marek Grzelczak OP, przeor klasztoru ojców dominikanów.

Spotkanie rozpoczęto iście po dzikowsku - pastorałką w wykonaniu Janusza Błachowicza. Potem popłynęły życzenia. Życzono sobie nawzajem, łamiąc się opłatkiem, tego co w życiu najważniejsze: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Spotkanie zakończono wspólnym kolędowaniem przy kawie i ciasteczku.