O Niepodległej w Zakrzowie

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 19.11.2018 16:21

Msza św. w intencji poległych za ojczyznę oraz spektakl przygotowany przez dzieci i młodzież uświetniły obchody niepodległościowe w parafii.

O Niepodległej w Zakrzowie Spektakl w kościele w Zakrzowie Archiwum prywatne

Wolność nie jest nam dana na zawsze, lecz raczej zadana, dlatego trzeba ją pielęgnować - te słowa towarzyszyły parafialnym obchodom z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Mszę św. w intencji poległych na frontach I i II wojny światowej odprawił proboszcz ks. Jan Kaszewicz. Przypomniał on także postać o. Damiana Węgla, pochodzącego z Zakrzowa zakonnika i legionisty.

Eucharystię poprzedził spektakl teatralny pt. "Róża polska", przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu pod kierunkiem Anny Gary i Anety Surowiec, organistki.

Zwieńczeniem uroczystości był wykład dr. Tadeusza Zycha, który przedstawił sylwetki żołnierzy poległych w obronie ojczyzny, pochodzących z osiedli Zakrzów i Sielec. W uroczystościach z towarzyszeniem pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Tarnobrzega wzięły udział władze samorządowe, a także licznie zgromadzeni parafianie.