W biało-czerwonych barwach

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

dodane 13.11.2018 07:31

Szkolna akademia z okazji 100-lecia niepodległości odbyła się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Nisko Nisko
Akademia w RCEZ w Nisku
RCEZ w Nisku

Rozpoczął ją hymn narodowy odśpiewany przez uczniów, nauczycieli i gości w auli szkolnej RCEZ.

- Uczniowie z klas 3A, 3B, 2A i 1 E pod kierunkiem Andrzeja Bylickiego, nauczyciela historii i edukacji dla bezpieczeństwa przedstawili program słowno-muzyczny upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości. Przypomnieli ważne daty i wydarzenia historyczne, wiersze i pieśni legionowe oraz patriotyczne w zaskakujących czasem interpretacjach, bliskich współczesnej młodzieży - powiedziała Alicja Świder, nauczycielka z RCEZ w Nisku.

Wacław Piędel, dyrektor RCEZ, przypomniał o ważnych wydarzeniach w walce Polaków o wolność, zwrócił uwagę na znaczenie edukacji historycznej i patriotycznej młodego pokolenia.

Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim przygotowali dekorację szkoły i internatu w postaci biało-czerwonych flag w każdym oknie szkoły oraz zaopatrzyli uczestników akademii w okolicznościowe, biało-czerwone wstążeczki.

- Chłopcy z klasy 1B założyli koszule w kolorach barw narodowych. W holu szkoły zwiedzać można wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu oraz plakaty wykonane do konkursu plastycznego „Mamy Niepodległą”. Wystawę i dekorację auli wykonała Halina Wiącek - dodała pani Alicja.

Wśród gości akademii byli między innymi Janusz Nawrocki, przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego, Adam Mach, wicestarosta niżański i kpt. Jonasz Jagiełło z WKU Nisko.