Z najwyższego pułapu

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

dodane 09.10.2018 15:01

Tylko Stalowa Wola i Mielec na Podkarpaciu zostały wybrane przez Agencję Rozwoju Przemysłu do realizacji programu "Fabryka".

Biznes Biznes
Była dyrekcja Huty "Stalowa Wola" to obecnie również kuźnia przedsiębiorczości
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Program ten to narzędzie wsparcia dla średnich miast. Ma też na celu zatrzymaniu odpływu z nich wykształconych pracowników przez zaoferowanie im atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych biznesowych usług - wyjaśnił Sebastian Morawski, pełnomocnik zarządu ARP.

W ramach programu „Fabryka” w Stalowej Woli powstanie centrum biurowo-usługowe. Centrum będzie się mieścić w Mostostalu, przejętym przez Miejski Zakład Komunalny. Obecnie jedenastopiętrowy budynek, położony w centrum miasta, oferuje 5,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W podpisanym liście intencyjnym ARP zobowiązała się do przyciągania do Stalowej Woli firm, wykorzystując do tego swoje szerokie kontakty. Miasto zaś ma zadbać o kształcenie kadr zgodnie z wymogami rynku oraz zapewnić dobrą komunikację.

Mostostal   Mostostal
Podpisanie listu intencyjnego
Andrzej Capiga /Foto Gość

Zdaniem prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, kolejnym etapem w tworzeniu nowoczesnego centrum biznesu w mieście będzie zagospodarowanie sąsiadującego z Mostostalem budynku po byłym Tarnobrzeskim Przedsiębiorstwie Budowlanym oraz budowa wielopoziomowych parkingów.