Sport przez zabawę

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 18.09.2018 12:55

Byli mistrzowie Europy Sebastian Chmara (siedmiobój) i Paweł Januszewski (płotki) poprowadzili lekkoatletyczne zawody „SportGeneracja” w Stalowej Woli.

Sport Sport
Uczestnicy biegu "Water Run"
Andrzej Capiga /Foto Gość

W lekkoatletycznej imprezie, którą zorganizowała Fundacja Wychowanie przez Sport, wspierana finansowo przez Ministerstwo Sportu, wzięło dziś (18 września) udział około 200 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych.

Młodzi zawodnicy najpierw ścigali się w biegu integracyjnym „Water Run”, a potem rywalizowali na dystansach 30 m, 30 m przez płotki, 200 metrów oraz w sztafecie dla szkół.  W tym czasie ich nauczyciele od wychowania fizycznego odpoczywali na leżakach.

Przed biegami rozgrzewkę z młodymi sportowcami przeprowadziła Danuta Urbanik-Cieślak, znana stalowowolska biegaczka, uczestniczka olimpiady w Brazylii.

- W Stalowej Woli jesteśmy pierwszy raz, ale mam nadzieję że nie ostatni. Nasza fundacja już kilka lat jeździ po Polsce i propaguje królową sportu wśród najmłodszych. Jest to taka lekkoatletyka w pigułce. Staramy się łączyć sport z zabawą - powiedział Sebastian Chmara, dwukrotny mistrz Europy w hali w siedmioboku.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę i medal. Za darmo rozdawana była też woda i owoce.