Artystyczny wyraz patriotyzmu

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 11.05.2018 11:35

12 edycja Rejonowego Konkursu Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna” odbyła się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Artystyczny wyraz patriotyzmu Uczestnicy konkursu Archiwum szkoły

Organizatorem i koordynatorem konkursu był Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3, gdzie odbyły się występy młodych artystów.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas VI z pięciu szkół podstawowych rejonu ostrowieckiego. Każdy występ recytatorski czy zaśpiewanie piosenki o tematyce religijno-patriotycznej poprzedzony był krótką prezentacją autora i jego utworu oraz pokazem multimedialnym.

Jury konkursowe oceniało występy uczestników konkursu, którzy mieli wyeksponować istotne i oryginalne wątki religijno-patriotyczne w polskiej poezji i piosence.

Pierwsze miejsce w kategorii poezji religijno-patriotycznej przyznano Martynie Kępie z PSP nr 3. Drugie miejsce zdobyła Weronika Dwojak z PSP w Okole a trzecie miejsce uzyskała Zuzanna Kijewska z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego.

W kategorii piosenki religijno-patriotycznej pierwsze miejsce uzyskała Zuzanna Jedlikowska z Zespołu szkół i Placówek Publicznych nr 3. Drugie miejsce zdobyła Maria Kosanowska z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. Trzecie miejsce przyznano Marii Sadło z PSP nr 1.

Koordynatorami konkursu byli dyrektorzy, nauczyciele i katecheci szkoły. Uczestnicy otrzymali nagrody i upominki za występ w konkursie.