Biegali dla papieża Polaka

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 11.04.2018 16:11

Dla niego właśnie około 250 niepełnosprawnych zawodników pokonało aż 47360 dystansów (długość boiska do koszykówki), bijąc ubiegłoroczny rekord.

Memoriał Memoriał
Ponad 250 zawodników pobiło ubiegłoroczny rekord
Andrzej Capiga /Foto Gość

Stało się to podczas VII Podkarpackiego Memoriału Sportowego im. św. Jana Pawła II, który odbył w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

- To już 13 lat. Tylko tyle i aż tyle. My wciąż pamiętamy wraz z setkami mieszkańców Stalowej Woli oraz gośćmi z różnych stron Polski, którzy uczestniczą w naszej inicjatywie - mówiła Paulina Zalewska ze Stowarzyszenia „Latorośl”.

Tak jak w poprzednich latach, impreza składała się z trzech części.Pierwszą była sztafeta lekkoatletyczna przeznaczona wyłącznie dla grup niepełnosprawnych.

- Zanim jednak ona się rozpoczęła, w Zespole Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli biegały przedszkoli, prawie 50 dzieciaków. Nie liczyliśmy liczby przebiegniętych dystansów, ale każdy z nich dał z siebie wszystko. Było to pół godzinny naprawdę intensywnego biegania - przyznał Krzysztof Chrustowski, współorganizator memoriału.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli zgromadziło się 20 ekip reprezentujących specjalne ośrodki wychowawcze z czterech województw: mazowieckiego (po raz pierwszy), świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Mazowieckie reprezentowała sześcioosobowa ekipa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Opactwa.

- Codziennie trenujemy różne dyscypliny, w tym szczególnie lekkoatletykę, badminton czy jazdę szybką na rolkach. Zapraszano nas do Stalowej Woli wiele razy. Dziś jesteśmy i damy z siebie wszystko. Moi wychowankowie uprawiają sport bardzo chętnie, bo jest to jedna z niewielu dziedzin, gdzie mogą się wykazać - zapewnił wychowawca grupy Jacek Szkoda.

Opiekę na zawodnikami sprawowało 80 wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Latorośl” i uczniowie z LO im. KEN w Stalowej Woli.

Wieczorem dalszy ciąg zmagań. Tym razem na pływalni.