Ferie na stoku

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 19.02.2018 15:56

30-osobowa grupa ministrantów i grupy oazowej z parafii w Obrazowie wypoczywała w Szczawnicy.

Ferie na stoku Młodzi z Obrazowa na feriach w Szczawnicy Archiwum parafii

Wyjazd miał charakter formacyjno-wypoczynkowy. Młodzi mieli okazję pojeździć na nartach oraz odwiedzić rezerwat „Biała Woda” i ośrodek oazowy w Kościenku.

– W drogę do Szczawnicy wyruszyliśmy po Mszy św. w kościele parafialnym. Po podróży i zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer po Szczawnicy i miejscowym uzdrowisku. Każdy mógł skosztować wody ze źródeł uzdrowiskowych – opowiada jedna z uczestniczek.

– Drugi dzień rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy i śniadania, a następnie wyjechaliśmy na narty na stok „Polana Sosny” w Niedzicy. Spędziliśmy tam kilka wspaniałych godzin, ucząc się jazdy na nartach lub doskonaląc umiejętności. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni powróciliśmy do naszego miejsca odpoczynku. Jednak po krótkiej chwili znów wybraliśmy się na kulig w rezerwacie „Biała Woda” – wspomina Kinga Dobek.

Trzeciego dnia młodzi udali się na Słowację do miasta Poprad. – Mogliśmy podziwiać widoki starego miasta i kupić pamiątki. Po powrocie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i wspólnej Eucharystii. Następnie udaliśmy się na wieczorny spacer nad Grajcarek, skąd mogliśmy obserwować stoki na Palenicy – dodaje.

W drodze powrotnej po udanym wypoczynku młodzi wraz z ks. Łukaszem Turzyńskim odwiedzili Centrum Ruchu Światło–Życie na Kopiej Górce w Kościenku.