Zimowy wyjazd KSM-owiczów

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 16.02.2018 15:53

Trzydzieści osób z parafialnych oddziałów KSM-u wypoczywało w Zakopanem.

Zimowy wyjazd KSM-owiczów Uczestnicy zimowego wyjazdu Archiwum KSM-u

W zimowym obozie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Zakopanem uczestniczyło 30 osób z oddziałów w Ćmielowie, Gościeradowie, Potoku Wielkim, Sandomierzu, Godziszowie, Zaklikowie i Zabrniu. Młodym towarzyszył diecezjalny asystent KSMu ks. Damian Zieliński.

W drodze do stolicy polskich Tatr młodzież miała możliwość zwiedzić i uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium M.B. w Hebdowie. Kolejną atrakcją pierwszego dnia była podróż w głąb ziemi i 3-godzinne zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce, która znajduje się w Bochni. Uczestnicy mieli okazję usłyszeć historię powstania kopalni, zaprezentowanej w sposób multimedialny, zwiedzić unikatowe komory solne, wykute w soli kaplice. Obok trasy pokonanej pieszo część trasy młodzież mogła pokonać kolejką. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór, w której było wiele atrakcji, a największą popularnością cieszył się zjazd na zjeżdżalni, liczącej kilkadziesiąt metrów. Po emocjonujących atrakcjach w Bochni obozowicze w godzinach wieczornych dojechali do Zakopanego. W ciągu tych dni uczestniczyli we Mszy św. w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, mieli możliwość spaceru po Krupówkach, a także kilkugodzinnej nauki i doskonalenia umiejętności jazdy na nartach. W ramach odprężenia miłośnicy zabaw wodnych mogli wieczorem zrelaksować się w aquaparku, zaś pozostali rywalizowali ze sobą w robieniu jak najlepszych piruetów na lodowisku.

Czwartego dnia kaesemowicze wyruszyli do Krakowa. O 12.00 uczestniczyli w Eucharystii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, po czym mieli okazję udać się do Centrum Jana Pawła II. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie katedry na Wawelu, a także odwiedzenie grobu pary prezydenckiej – śp. Marii i Lecha Kaczyńskich.