Z wężem na nartach

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 14.02.2018 08:27

Srebrny medal dla Leszka Surdego i brąz dla drużyny w slalomie gigancie. Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Gorzyc uczestniczyła w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Mistrzostwa strażaków Mistrzostwa strażaków
Ekipa z Gorzyc z medalami
Monika Zając

Zawody odbyły się w Niedzicy (województwo małopolskie). Gminę Gorzyce reprezentowała drużyna OSP Gorzyce na czele z prezesem jednostki Leszkiem Surdy. W ekipie byli też: gminny komendant OSP Tomasz Soból, druhny - Magdalena Laskowska i Klaudia Warzycka oraz druhowie - Marek Koluch, Patryk Warzycki, Łukasz Koluch, Marcin Korzonek i Kamil Warzycki.

- OSP Gorzyce startowała w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. W narciarskim slalomie, w swojej kategorii, drugie miejsce na podium wywalczył Leszek Surdy. W rywalizacji drużynowej natomiast, w strażackim slalomie gigancie, wystąpiły czteroosobowe drużyny narciarskie i snowboardu, które trasę slalomu musiały pokonać z wężem strażackim i pełnym umundurowaniu. Męska drużyna z gorzyckiej OSP zajęła w nim trzecie, a mieszana - piąte miejsce - powiedziała Monika Zając z Urzędu Gminy w Gorzycach.

W tegorocznych Ogólnopolskich Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardowym wzięło udział prawie 40 drużyn strażackich z całej Polski.