Dziadek i babcia zawsze w sercu

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 21.01.2018 18:51

Dzieci i młodzież z parafii Tarnobrzeg-Zakrzów przygotowały jasełkowe przedstawienie, życzenia i kwiaty dla seniorów.

Dziadek i babcia zawsze w sercu Święto babci i dziadka w Zakrzowie ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W kościele parafialnym Tarnobrzeg-Zakrzów odbyło się wieczorne spotkanie „Jasełka dla Babci i Dziadka”. Dzieci uczęszczające do różnych tarnobrzeskich szkół oraz grup parafialnych przygotowały jasełka dedykowane dla dziadków i babć oraz wszystkich osób starszych.

- To już nasza parafialna tradycja, w której chcemy uczcić naszych seniorów oraz zaprezentować parafialne talenty dzieci i młodzieży - powiedział ks. Jan Kaszewicz, proboszcz parafii.

W przedstawieniu dzieci zaprezentowały biblijną opowieść o narodzeniu Jezusa w którą wplecione były odniesienia współczesne związane z miastem i jego mieszkańcami.

- Scenariusz oparty jest na jasełkach staropolskich do których dodane zostały role postaci zasłużonych dla miasta Tarnobrzega oraz przedstawiciele zawodów bardzo bliskich tarnobrzeżanom. W przedstawieniu wzięło udział 48. dzieci w wieku od lat 4 do 16. Premierę poprzedziły próby podczas których dzieci bardzo starały się dobrze przygotować do występu dla własnych dziadków - mówiła Aneta Surowiec, organizatorka jasełek i spotkania.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły przybyłym osobom strasznym słodkie upominki oraz kwiaty. - W naszej parafii rodziny są trzy pokoleniowe. Młode rodziny starają się odnosić się z szacunkiem do starszych i uczą tego dzieci, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Od swoich dziadków i babci młodzi mogą uczyć się historii własnej rodziny, kultury i szacunku do innych. Nasze parafialne święto jest podziękowaniem dla seniorów za ich życiowe doświadczenie, którym dzielą się z młodszymi oraz za ich wspaniałe serca. Dzieci natomiast pokazują, że dziadków i bacie mają zawsze w swoim sercu - dodał proboszcz.

- Są to bardzo wzruszające chwile, gdy nasze małe pociechy śpiewają i odgrywają wspaniałe role dla nas. Trudno opisać radość i szczęście. Choć z każdym dniem ubywa sił, to takie chwile dodają nam wewnętrznej mocy i uświadamiają, że dobrze wypełniliśmy nasze życiowe zadania - powiedziała pani Janina, jedna z obdarowanych babć.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i szkolnych.