To nie Lipa

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 08.01.2018 13:49

Prowadząca do parku Lubomirskich w Stalowej Woli - Chrzewicach ulica Lipowa została oddana do użytku.

Charzewice Charzewice
Mieszkańcy Lipowej otrzymali drzewka lipy z nadleśnictwa Gościeradów
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Zalegająca na ulicy woda z powodu braku odwodnienia czy w fatalnym stanie chodniki, to tylko ogólny obraz nie remontowanej przez kilkadziesiąt lat Lipowej - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Lipowa została zmodernizowana na długości około 800. Szczególnie ładnie wygląda odcinek prowadzący do samej bramy wjazdowej do parku. Wykonawca położył na nim imitację brukowej kostki oraz założył efektowne stylizowane oświetlenie. Po obu stronach ulicy są chodniki i ścieżki rowerowe.

Jej remont to wydatek blisko 4,5 mln złotych. Z tego 1,6 mln złotych to dotacja wojewody podkarpackiego z Rządowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, 400 tysięcy dołożył stalowowolski powiat, a resztę, czyli 2,5 mln złotych, zainwestowało miasto.

Dobrą wiadomość dla mieszkańców osiedla Charzewice przywiozła, obecna na przekazaniu ulicy Lipowej, Kamila Piech, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Otóż w najbliższym czasie rozpocznie się remont Sandomierskiej, ulicy biegnącej równolegle do Lipowej.

- Stalowa Wola złożyła wniosek, który został pozytywnie oceniony i otrzyma dotację w wysokości kilku milionów złotych na remont pierwszego etapu ul. Sandomierskiej - dodała pani dyrektor.

Modernizacja ulicy Sandomierskiej (jej poszerzenie, odwodnienie, oświetlenie), która zakończy się jeszcze w tym roku, to wydatek rzędu 5,5 mln złotych.

W tym roku, tylko na drogi, Stalowa Wola wyda blisko 32 mln złotych.