Na szczodry rok dla Piotra i Karola

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 04.01.2018 10:26

Wzorem ubiegłych lat tarnobrzeskiemu Orszakowi Trzech Króli będzie towarzyszyć akcja charytatywna.

Na szczodry rok dla Piotra i Karola W ubiegłym roku szczodraki rozeszły się jak ciepłe bułeczki Marta Woynarowska /Foto Gość

Dolinasmaku.eu tradycyjnie będzie rozprowadzać przygotowane przez jej członków oraz przyjaciół szczodraki. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie braci Piotra i Karola Rzepeckich.

- Szczodraki będziemy przygotowywać w wigilię święta Trzech Króli. Tym razem kuchenne zaplecze do wypieku ponad 1000 bułeczek użyczyła nam Spółdzielnia Socjalna Konar. Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu „szczodrakowej akcji” mogą m.in. przekazać produkty na przygotowanie bułeczek. Potrzebna jest mąka, drożdże, cukier, masło, margaryna, mak (suchy), cynamon, kminek, mleko. Produkty te dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 można składać w szkole do godz. 15 lub do godz. 22 w internacie „Budowlanki” w sali kominkowej - informuje Monika Zając z portalu dolinasmaku.eu.

Osoby, pragnące wspomóc akcję mogą kontaktować się również przez facebooka - https://www.facebook.com/dolinasmakueu-471285562972283/

Szczodraki będą sprzedawane od godz. 11 na placu Bartosza Głowackiego. W tym roku oprócz bułeczek z cynamonem, makiem, czy kminkiem pojawią się również wypieki z ziołami i papryką.

- Na ten Nowy Rok otwórzmy serca, na tych którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Niech ten nowy rok przemiłym i sympatycznym braciom Rzepeckim przyniesie jak najwięcej radości i zdrowia. Zapraszamy tarnobrzeżan na smaczne bułeczki, ale przede wszystkim zachęcamy do wsparcia finansowego leczenia chłopców - apelują członkowie portalu dolinasmaku.eu.