Stalowa Wola świetlną stolicą Polski?

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 02.01.2018 07:46

To w dużej mierze zależy od mobilizacji jej mieszkańców. Miasto uczestniczy bowiem w dziewiątej edycji plebiscytu "Świeć się z Energą".

Stalowa Wola Stalowa Wola
Jedna z iluminacji na placu im. J. Piłsudskiego
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Codziennie można oddać jeden głos. Wystarczy wejść na stronę: http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast/podkarpackie/stalowa-wola i zagłosować. Walczymy o tytuł "Świetlnej stolicy Polski" - mówi Justyna Argasińska-Niemiec z Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

W ubiegłym roku, w regionalnym etapie tego konkursu Stalowa Wola zwyciężyła i, jako jedno z szesnastu polskich miast, otrzymała energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. złotych, z którego skorzystały najbardziej potrzebujące rodziny.

- Nie udałoby się to bez wielkiego zaangażowania całej społeczności Stalowej Woli. To dzięki mieszkańcom, którzy zmobilizowali się do codziennego oddawania głosów na stalowowolskie iluminacje, udało się zwyciężyć w regionalnym etapie. W tym roku też jest o co walczyć; w puli znalazły się bowiem nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych - dodała pani Justyna.

Wszyscy mistrzowie województw otrzymają energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. złotych, a zwycięzca ogólnopolskiego finału dodatkowo 50 tys. złotych. Sprzęt z reguły trafia do rodzinnych domów dziecka lub seniorów.