Dom i chata w prezencie

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 18.12.2017 16:33

- Nie spotykalibyśmy się dzisiaj, gdyby przed 2 tysiącami lat nie narodził się Boży Syn - stwierdził ks. Augustyn Łyko.

Dom i chata w prezencie Na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy Marta Woynarowska /Foto Gość

- To Jego przyjście na świat zgromadziło nas tutaj, by wspominać to wydarzenie. Wszystkie życzenia, które dzisiaj sobie składamy, wpisują się w miłość przyniesioną przez Chrystusa do serca każdego z nas. I niech ta prawdziwa miłość i radość goszczą w naszych sercach i rozpromieniają i ocieplają codzienność, w jakiej przychodzi nam żyć - życzył zgromadzonym na wigilijnym spotkaniu uczestnikom i pracownikom Domu Dziennego Pobytu oraz zaproszonym gościom ks. Augustyn Łyko, wikariusz parafii pw. św. Barbary w Tarnobrzegu.

Zaproszenie na wigilię przyjęli m.in. prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek i jego zastępczyni Bożena Kapuściak oraz wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra.

Jako że święta to czas życzeń, uczestnicy DDP mogli usłyszeć wiele ciepłych, serdecznych słów, ale także miłych obietnic.

Prezydent, życząc zdrowia, ciepła i radości, dodał miły prezent.

- W 2018 r. postaramy się, jako miasto podwoić liczbę uczestników domu. W budynku przy ul. Sandomierskiej powstanie bowiem drugi Dom Dziennego Pobytu, który będzie mógł przyjąć nieco więcej chętnych. Patrząc na Państwa aktywność, pragnę podziękować, bo dzięki wam tarnobrzescy seniorzy coraz chętniej i liczniej wychodzą ze swoich domów, by angażować się w życie społeczne, towarzyskie - powiedział Grzegorz Kiełb. Pogratulował także nowej, okazałej dekoracji świątecznej, czyli wykonanego przez uczestników i pracowników DDP renifera, który przykuwał wzrok wszystkich wchodzących do jadalni.

W imieniu pracowników starostwa i mieszkańców powiatu ziemskiego serdeczne świąteczne życzenia złożył Krzysztof Pitra. - Okoliczne miejscowości gorąco pozdrawiają Tarnobrzeg - mówił z uśmiechem wicestarosta.

Niesłabnącej energii, pomysłowości, inwencji twórczej, radości życia i przede wszystkim zdrowia życzył uczestnikom DDP Dariusz Bożek, który w prezencie przyniósł czarodziejską piernikową chatkę. - Dzielcie się swoją energią, miłością i otwartością ze wszystkimi, tak jak to czynicie dotychczas. Wierzę, że nadchodzący rok będzie tak samo, a może nawet jeszcze obficiej usłany fantastycznymi pomysłami, których Państwu nie brakuje. Zatem mam nadzieję, że nakręcicie kolejne teledyski, pojawicie się u Owsiaka przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i że nieustannie będzie o Państwu głośno - życzył Dariusz Bożek.

W wigilijny nastrój wprowadziły uczestniczki DDP Maria Okulska i Alicja Młynarczyk, które odczytały swoje najnowsze bożonarodzeniowe liryki. Całości dopełniała oryginalna dekoracja. - W tym roku postawiliśmy na ekologię i pełny recykling - informowała z uśmiechem Katarzyna Tyniec-Zych, terapeuta zajęciowy w DDP. - Wykorzystaliśmy co tylko było możliwe - gałązki, patyki, szyszki zbierane podczas spacerów, rolki po ręcznikach papierowych, pudełka, kartony, które podarowały nam miejscowe markety oraz sklepy. I w ten sposób powstały stroiki na stoły, na okna, papierowe choinki oraz wspaniały mikołajowy renifer, którego nie byłoby, gdyby nie Waldemar Błasiak, artysta plastyk, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pan Waldemar bowiem stworzył całą konstrukcję, którą następnie wykańczaliśmy w technice papier-mâché.

Renifer rzeczywiście stał się bohaterem i dużą atrakcją dzisiejszego wigilijnego spotkania.