Wóz strażacki dla Filipa

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 03.12.2017 15:43

III Zmotoryzowany Orszak św. Mikołaja objechał gminę Gorzyce.

Mikołaj Mikołaj
Objechał gminę na prawdziwych sanaich
Andrzej Capiga /Foto Gość

Ponad 20 pojazdów (wozy straży pożarnej, quady, motocykle a nawet koparka), wszystkie odświętnie udekorowane, na objazd kilku miejscowości gminy wyruszyły spod OSP w Gorzycach. Korowód prowadził sam św. Mikołaj, który siedział na saniach umieszczonych na pożarniczym busie.

Mikołaj nie tylko zwizytował gminę, ale także wręczał dzieciom prezenty. Czteroletni Filip napisał do niego list i liczył na wóz straży pożarnej. - Będę mógł wyjechać wtedy do pożaru, ale wcześniej zawiadomię policję i pogotowie - zwierzył się chłopiec.

Zmotoryzowanemu orszakowi towarzyszył świąteczny kiermasz, podczas którego zaprezentowało się około 20 wystawców, przede wszystkim koła gospodyń wiejskich, organizacje, stowarzyszenia, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły, a także lokalni twórcy i artyści.

Ekologiczne dekoracje zaprezentowały dzieci z pracowni plastycznej „Szalone kredki”, która działa w Bibliotece Publicznej w Trześni pod kierunkiem Katarzyny Góralskiej. - Są to oryginalne ozdoby wykonane na przykład ze starych książek przeznaczonych do utylizacji, orzechów, szyszek czy niepotrzebnego już czerwonego polaru. Dzięki dzieciom materiały te uzyskują drugie życie - zapewnia Aleksandra Górska, pracownik GOK w Gorzycach.

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN nr 49 (na 10 grudnia).