Potrzeba trwania w gotowości

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 03.12.2017 11:54

Słowo bp Krzysztofa Nitkiewicza na I niedzielę Adwentu

Potrzeba trwania w gotowości Stroik adwentowy Archiwum prywatne

Moi Drodzy

I Niedziela Adwentu rozpoczyna w Kościele przygotowania do Bożego Narodzenia. Przypomina jednocześnie o potrzebie trwania w gotowości na ostateczne przyjście Chrystusa.

Również świat, któremu często nie jest po drodze z Bogiem i z Kościołem przygotowuje się do świąt, tyle, że w wymiarze komercyjnym.

Kochani: nie dajmy się wkręcić w konsumistyczne klimaty! Trzeba oczywiście pomyśleć o prezentach, o wigilii, o wielu innych rzeczach. Zarezerwujmy jednak również dla siebie przynajmniej trochę Adwentu. Ten czas daje bowiem szansę na uporządkowanie życia, na posklejanie w jedno różnych jego aspektów przez umieszczenie w centrum Chrystusa. Tak jak się to robi przygotowując jasełka, czy żłóbek bożonarodzeniowy. Wszyscy potrzebujemy określenia się na nowo jako ludzie wierzący, jako chrześcijanie, gdyż czasami zapominamy kim jesteśmy. Umyka nam sens tego, co robimy.

Niech czas Adwentu służy takiemu rozeznaniu przez wyciszenie, modlitwę, lekturę Pisma św. i publikacji o charakterze religijnym, przez sakrament pojednania. Pamiętajmy, że jesteśmy również odpowiedzialni za innych. Pomóżmy im, pomóżmy sobie !

Wasz biskup + Krzysztof