Bezpłatne porady dla wszystkich

Marta Woynarowska Marta Woynarowska

publikacja 27.11.2017 13:09

Przez cały tydzień Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy zaprasza na darmowe konsultacje specjalistów z zakresu medycyny.

Bezpłatne porady dla wszystkich Dzisiaj zagrał zespół "Smykla Band" Marta Woynarowska /Foto Gość

- Od poniedziałku do najbliższego piątku w ramach „Tygodnia Seniora” organizujemy tydzień otwarty. W tych dniach od 10 do 13, każdy kto zechce może do nas przyjść i skorzystać z porad: lekarzy różnych specjalności, psychologów, rehabilitantów, dietetyków, pielęgniarek - informuje Barbara Zych, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. - Można wejść prosto z ulicy, bez konieczności wcześniejszego umawiania się.

Pomysł na otwarte, bezpłatne konsultacje zrodził się w wyniku obserwacji osób opiekujących się w domach przewlekle chorymi. - Długotrwała opieka nad osobami obłożnie chorymi jest niezwykle wyczerpująca, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Zdarza się często, iż sami opiekunowie z czasem potrzebują pomocy, dochodzi bowiem u nich do wyczerpania fizycznego, a także pewnego wypalenia. Piecza nad przewlekle chorymi, cierpiącymi niejednokrotnie na wiele dolegliwości, wymaga również stosownej wiedzy. Wielokrotnie zdarzało się, iż przychodziły do nas osoby proszące o pomoc, pokierowanie, gdzie mogą szukać wsparcia w konkretnych przypadkach - mówi Barbara Zych.

I z myślą o nich zakład na pięć dni otwiera swoje drzwi. - Chciałabym dodać, że jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść w podanych godzinach, tylko później zapewniam, że nie zostanie odesłany - podkreśla kierownik ZPO.

Bezpłatne porady dla wszystkich   Wystawa przygotowana wspólnie przez pacjentów i personel Marta Woynarowska /Foto Gość Obchody „Tygodnia Seniora” nie będą się sprowadzać tylko do wspomnianych porad. Organizowany jest przede wszystkim dla pacjentów zakładu, którzy mogą liczyć na wiele atrakcji i niespodzianek. - W naszym domu, bo dla pacjentów i nas personelu to nie jest tylko placówka lecznicza, ale właśnie dom, chcemy by radość, uśmiech, ciepło i wzajemna serdeczność zdecydowanie przeważały nad cierpieniem - zaznaczyła B. Zych.

Dzisiaj specjalnie dla nich wystąpiły panie z zespołu „Ocicanki” oraz panowie z „Smykla Band”. Jutro zaśpiewają dla nich dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 5, natomiast restauracja „Stary Browar” szykuje słodką niespodziankę. W środę w zakładzie gościć będą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, w czwartek zaś swoje artystyczne talenty zaprezentuje młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 z os. Miechocin. Obchody zakończą się natomiast konkursem z nagrodami oraz biesiadą przy śpiewie i muzyce, które zapewni zespół „Gorzyczany” z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborcu.