Zaprojektuj wiślaną zakładkę

rd

publikacja 13.11.2017 19:15

Po raz kolejny rusza popularny konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. Tym razem tematem głównym ma być Wisła.

Zaprojektuj wiślaną zakładkę Przyłącz się do konkursu MGOK w Baranowie Sandomierskim

Konkurs na zakładkę do książki co roku organizuje biblioteka działająca w baranowskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i zawsze cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży z gminy. Zazwyczaj spływa kilkaset propozycji od młodych artystów. Za każdym razem główny temat konkursu jest związany z literaturą, rocznicą, rokiem poświęconym jakiemuś wydarzeniu z historii Polski czy regionu. Nie inaczej będzie tym razem. Organizatorzy postanowili symbolicznie zamknąć Rok Rzeki Wisły obchodzony w całym kraju, dlatego hasło konkursu brzmi „Z biegiem Wisły”.

- Liczymy tutaj na pomysłowość i kreatywność dzieci w podejściu do tematu - mówi Anna Grabowska, kierowniczka baranowskiej książnicy. - Tematów związanych z Wisłą na pewno nie zabraknie. Zachęcamy wszystkich do stworzenia wyjątkowych, fantazyjnych, oryginalnych prac.

Nagroda w tym konkursie jest wyjątkowa. Najpiękniejsze projekty zostaną zrealizowane, czyli zakładki zostaną wydrukowane w drukarni i każdy odwiedzający bibliotekę będzie mógł ją otrzymać.

Na projekty okładek z motywem Wisły biblioteka czeka do 31 stycznia przyszłego roku. Należy pamiętać o właściwym rozmiarze i innych wytycznych określonych w regulaminie. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie http://kulturalia.pl/wp-content/uploads/2017/10/Regulamin-zakładka-2017.pdf