Kibice długo oklaskiwali siatkarki KSZO Ostrowiec, które dzielnie walczyły z drużyną Grot Budowlani Łódź, wicemistrzyniami Polski z ubiegłego sezonu.

Porażka po ambitnej walce KSZO uległo Grotowi ks. Tomasz Lis /Foto Gość

- To była ambitna walka. Dziękujemy dziewczynom, że dały nam tyle emocji. Punkt był na wyciągniecie ręki. Szkoda, ale widzieliśmy, że miały wielką wolę walki – podkreślał pan Zbigniew wierny kibic siatkarskiej drużyny.

W trzeciej kolejce Orlen Ligii w sezonie 2017/2018 siatkarska drużyna KSZO Ostrowiec podejmowała Grot Budowlani Łódź, zeszłorocznego wicemistrza Polski.

Porażka po ambitnej walce   Siatkarska walka w Ostrowcu ks. Tomasz Lis /Foto Gość Nikt nie miał wątpliwości kto był faworytem tego meczu. Jednak budowana przez Adama Grabowskiego ekipa z Ostrowca zapowiadała ambitną walkę.

Podczas pierwszego seta wszyscy przecierali oczy. Drużyna ostrowicka zagrała tę część spotkania perfekcyjnie, choć duża ilość błędów ze strony łodzianek pomogła by pierwszy set miejscowe wygrały 25:20.

Porażka po ambitnej walce   Ambitna walka ostrowieckich siatkarek ks. Tomasz Lis /Foto Gość W drugim secie rozpoczęła się siatkarska walka. Udane ataki łodzianek przypomniały im, że są wicemistrzyniami Polski. Ostrowczanki jednak nie pozwalały przyjezdnym na odskoczenie na kilku punktowe prowadzenie. Gorąco zrobiło się w samej końcówce seta, gdzie większe opanowanie łodzianek pozwoliło im na wyrównanie.

Po przerwie ostrowczanki stanęły. Kilka punktów zdobytych na samym początku seta przy zagrywce Kąkolewskiej ustawiło seta, który pokazał siatkarski kunszt łodzianek.

Porażka po ambitnej walce   Siatkarki KSZO ks. Tomasz Lis /Foto Gość W czwartym secie mimo ambitnej gry ostrowczanek, to łodzianki dyktowały warunki na boisku i zasłużenie zbliżały się do zakończenia meczu w czterech setach. Pomarańczowo-czarne nie weszły już na poziom z pierwszego seta i ostatecznie uległy rywalkom w setach 1:3. I choć naprawdę brakło niewiele by wyrwać wicemistrzynią choć jeden punkt, nikt z kibiców zebranych na ostrowieckiej hali nie miał żalu do ostrowieckiej drużyny, która grała ambitnie i walczyła o każdą piłkę. Najlepszą siatkarką na boisku wybrana została Kaja Grobelna.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:20, 23:25, 14:25, 19:25)

KSZO: Rabka, Stroiwąs, Wojtowicz, Miros, Skrzypkowska, Łyszkiewicz, Markiewicz Pavlukovskaya (libero) oraz Markiewicz, Soter, Biedziak, Ciesielczyk.

Grot Budowlani: Vincourova, Twardowska, Polańska, Grobelna, Grajber, Kąkolewska, Witkowska (libero) oraz Polak, Muszyńska, Piotrowska.