W Nim jest nasza siła

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 16.09.2017 22:36

- Jeszcze nigdy nie uczestniczyłam w takiej modlitwie. Nie mam słów, aby opisać wieczorny koncert oraz wieczór uwielbienia. Myślałem, że to będzie wspólny śpiew i modlitwa. Po raz pierwszy mogłem powiedzieć Jezusowi, co jest w moim sercu, powiedzieć sowimi słowami. Ten wieczór zostanie w mojej pamięci - podkreślał Krzysztof z Tarnobrzega.

W Nim jest nasza siła Wieczór Uwielbienia ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Całe popołudnie upłynęło młodym na wspólnej zabawie i tańcach integracyjnych. Zachodzące słońce zmieniło atmosferę panującą w parku przy domu rodzinnym ks. kard. A. Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

W Nim jest nasza siła   Wspólna wieczorna modlitwa ks. Tomasz Lis /Foto Gość Podsumowaniem dnia była wspólna modlitwa podczas adoracji Najświętszego i wieczór uwielbienia. Grupa muzyczna „Oremus” poprowadziła spotkanie pieśniami uwielbienia Pana.

W Nim jest nasza siła   Tłumy młodych na wspólnej modlitwie ks. Tomasz Lis /Foto Gość Z młodymi modlił się bp Krzysztof Nitkiewicz, który zwracając się do nich nawiązał do materiału filmowego nakręconego ze środka cyklonu Irma, który opublikowały niedawno amerykańskie służby. Zauważył, że chociaż w oku cyklonu panowały cisza i spokój, jego uderzenie w południową Florydę i Karaiby miało straszliwą, dewastującą moc.

W Nim jest nasza siła   Młodzi na modlitwie ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Cyklon Irma przypomina współczesny świat, gdzie zmieniające się błyskawicznie sytuacje, niebezpieczne zjawiska i tragiczne w skutkach decyzje są na porządku dziennym. Jeśli to wszystko nie dotyka nas bezpośrednio, trwamy w błogim spokoju i ograniczamy się do roli obserwatorów. Jesteśmy jednak ciągle w oku cyklonu. Wydaje się nam, że rzeczy, które dzieją w świecie nas nie dotyczą, że wystarczy wiedzieć, ale nie musimy niczego robić. Jeśli już, to można wyrazić swoją opinię. Ona ma oczywiście pewne znaczenie, ale nie wystarczy. Wcześniej, czy później ten cyklon bowiem w nas uderzy i wtedy odczujemy jego dewastujące skutki. W tej sytuacji jedynym ratunkiem jest dla nas Chrystus. Dlatego powierzmy się Panu Jezusowi. Zamknijmy drzwi naszego serca na zło, a jednocześnie zwyciężajmy je dobrem. Zatroszczmy się nie tylko o siebie, ale i o innych - mówił bp K. Nitkiewicz.

W Nim jest nasza siła   Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ks. Tomasz Lis /Foto Gość Następnie biskup pobłogosławił zebranych młodych Najświętszym Sakramentem a wspólny wieczór zakończył Apel Jasnogórski.

Jutro podsumowanie tegorocznego Spotkania Młodych Diecezji Sandomierskiej.