Dni dla młodych

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 15.09.2017 17:58

Rok po Światowych Dniach Młodzieży, młodzi z całej diecezji rozpoczynają trzydniowe spotkanie. które będzie przepełnione modlitwą, formacją, zabawą, śpiewem i entuzjazmem młodych serc.

Dni dla młodych Diecezjalne Spotkania Młodych ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Wrześniowe słońce witało młodych, którzy przybywali do wyznaczonych parafii w dekanacie nowodębskim. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Uśmiechnięci, rozśpiewani i pełni entuzjazmu zgłaszali się do parafii w Tarnowskiej Woli, Nowej Dębie, Majdanie Królewskim, Komorowie i Krzątce, aby w punktach administracji otrzymać przydział noclegowy, „pakiet pielgrzyma” i całą garść informacji, co, gdzie i kiedy?

Wraz z przybywającymi grupami przykościelne place pęczniały od plecaków, karimat i śpiworów.

Dni dla młodych   Rejestracja uczestników ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Organizatorów wspomagali miejscowi wolontariusze i porządkowi, którzy nie tylko pomagali przy rejestracji poszczególnych grupa, ale także rozprowadzali młodych pielgrzymów po miejscach noclegowych. Przybywającym młodym z całej diecezji przez trzy dni trwania spotkania gościny udzielają mieszkańcy oraz miejscowe szkoły.

Dni dla młodych   Młodzi w Nowej Dębie ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Pierwszym punktem wspólnego spotkania będzie wieczorne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w Nowej Dębie i Majdanie Królewskim.