Świadkowie wiary

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 11.09.2017 12:55

Świadkowie wiary Z katechistami spotkał się bp K. Nitkiewicz ks. Tomasz Lis /Foto Gość

- Jednym z zadań powołanego przez bp Krzysztofa Nitkiewicza „Centrum Ewangelizacyjnego Św. Augustyna”, jest przygotowanie do przyjęcia sakramentów osób dorosłych. W tym celu zostały utworzone ośrodki katechumenalne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Staszowie, Tarnobrzegu, Sandomierzu, Stalowej Woli i w Janowie Lubelskim – poinformował ks. Marek Kuliński, Dyrektor Centrum.

Świadkowie wiary   Biskup pobłogosławił katechistom na ich posługę ks. Tomasz Lis /Foto Gość Do posługi katechumenalnej zostało przyjętych 19 osób świeckich, które należą do Domowego Kościoła, Neokatechumenatu, Odnowy w Duchu Świętym, Legionu Maryi oraz Grup Intronizacyjnych Najświętszego Serca Jezusowego.

Posłanie odbyło się w kościele seminaryjnym w Sandomierzu. Zwracając się do katechistów, bp Nitkiewicz mówił o czekających na nich zadaniach, a jednocześnie zachęcił do troski o własne życie religijne, aby nie zabrakło entuzjazmu płynącego z wiary.

Świadkowie wiary   Katechiści rozpoczną posługę w katechumenacie ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Centrum Ewangelizacyjnego Świętego Augustyna

Prowadzi przygotowanie osób dorosłych do przyjęcia sakramentów chrześcijańskiej inicjacji – chrztu, bierzmowania i Eucharystii w Diecezji Sandomierskiej.

Kontakt:

Ks. Marek Kuliński:

tel. 604-520-667

sandomierz.ewangelizacja@gmail.com