Siatkarki KSZO walczą o Orlen Ligę

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 23.04.2017 21:42

Po dwu meczach barażowych z Wisłą Warszawa obie ekipy mają szansę na siatkarską ekstraklasę.

Siatkarki KSZO walczą o Orlen Ligę Siatkarki KSZO walczą o Orlen Ligę ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Na ostrowieckiej hali MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej miejscowa siatkarska drużyna rozpoczęła walkę o utrzymanie w Orlen Lidze.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych i siatkarskich meczach play-off ostrowczanki zajęły ostatnie miejsce w tabeli i muszą walczyć o byt w ekstraklasie.

Przeciwnikiem ostrowczanek w batalii o Orlen Ligę jest zwycięzca pierwszoligowych rozgrywek, zespół Wisły Warszawa.

Siatkarki KSZO walczą o Orlen Ligę   Pierwszy mecz barażowy należał do siatkarek KSZO ks. Tomasz Lis /Foto Gość W pierwszym meczy siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w czterech setach pokonały we własnej hali ekipę Wisły Warszawa. Jednak nie był to łatwy mecz. Choć pierwszy set wygrały miejscowe to jednak już drugą partię wygrały warszawianki i do w dość znacznej różnicy punktów 25:14. Gdy wydawało się, że trzeci set także będzie dla przyjezdnych w jego końcówce zafiniszowały ostrowczanki wygrywając go 25:23. W ostatniej odsłonie warszawianki zostały przytłoczone przez dobrze grające podopieczne Dariusza Parkitnego wygrywając pierwsze starcie 3:1 (25:20, 14:25, 25:23, 25:12)

W kolejnym dniu mecz okazał się jeszcze bardziej zacięty.

Siatkarki KSZO walczą o Orlen Ligę   Drugie spotkanie zwyciężyły siatkarki Wisły Warszawa ks. Tomasz Lis /Foto Gość Jednak niedzielne spotkanie wygrały warszawianko 3:2 (15:25, 25:17, 25:21, 22:25, 9:15) wyrównując stan baraży do remisu.

Przypominamy, że w walce barażowej drużyny grają do trzech zwycięstw.

Teraz mecze przenoszą się do Warszawy i odbędą się kolejno 29 i 30 kwietnia.