Potrzeba świadectwa jedności

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 17.12.2016 13:46

Grudniowe spotkanie formacyjne sióstr miało charakter świąteczno-bożonarodzeniowy. Były wzajemne życzenia i łamanie opłatkiem.

Potrzeba świadectwa jedności Przedświąteczne spotkanie osób konsekrowanych ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Rozpoczęła je wspólna Msza św., której przewodniczył ks. Leonem Siweckim wikariusz biskupi do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wraz z sercaninem ks. Adamem Gucwą SCJ, który wygłosił do zgromadzonych sióstr homilię.

W spotkaniu przedświątecznym osób życia konsekrowanego wziął udział biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował siostrom zakonnym za ofiarne zaangażowanie w życie diecezji przez modlitwę i pracę. – Jesteście przykładem dla nas kapłanów i muszę przyznać, że nie zawsze potrafimy docenić Waszą obecność. Pewnych zmian wymagają także formy współpracy duszpasterskiej i wynagrodzenia za posługę sióstr. Musimy pójść za głosem Ojca św. Franciszka, który mówi o potrzebie większej synodalności w Kościele, gdyż wówczas można owocniej pracować dla Królestwa Bożego. Nasi wierni potrzebują świadectwa jedności pomiędzy osobami życia konsekrowanego, kapłanami diecezjalnymi i katechetami, a także inni pracownikami parafii oraz instytucji kościelnych - powiedział biskup K. Nitkiewicz.

Potrzeba świadectwa jedności   Było łamanie opłatkiem i życzenia świąteczne ks. Tomasz Lis /Foto Gość Siostry zakonne złożyły pasterzowi życzenia i połamały się opłatkiem. Na terenie diecezji obecnych jest 20 żeńskich zgromadzeń zakonnych, a w około 50 domach zakonnych posługuje blisko 350 sióstr.