Zostanę dobrym Polakiem

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 10.11.2016 18:59

Sandomierskie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Zostanę dobrym Polakiem Pantomima w wykonaniu przedszkolaków ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Na scenie Katolickiego Domu Kultury w Sandomierzu najmłodsi mieszkańcy miasta wystawili spektakl upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości.

Dwie grupy wiekowe pięcio i sześciolatków z Przedszkola nr 3 przedstawiło przygotowany z nauczycielami i wychowawcami program o rozbiorach Polski i drodze do odzyskania niepodległości. Na widowni zgromadziły się dzieci z innych przedszkoli, rodzice i dziadkowie małych artystów, przedstawiciele władz miejskich oraz mieszkańcy miasta, którzy oklaskami i owacjami na stojąco nagrodzili dzieci za ich występ.

- W naszym przedszkolu od lat prowadzimy wychowanie patriotyczne, urządziliśmy wraz z dziećmi kącik patriotyczny, współpracujemy z sandomierską Jednostką Wojskową i kombatantami, którzy odwiedzają dzieci i prowadzą z nimi wspólne spotkania opowiadając o najnowszej historii. Tłumaczymy dzieciom znaczenie barw narodowych, uczymy hymnu i pieśni patriotycznych. Dzieci z utęsknieniem czekają na czas w którym prowadzimy przygotowania do takiego spektaklu. Przez ostatnie tygodnie najczęściej śpiewaną przez dzieci piosenką był „Hymn Legionów”, który znają już niemal na pamięć. Dzieciom bardzo podobała się pantomima w której przedstawiały zakucie Polski w kajdany i później jej uwolnienie. Było to dla nich bardzo przemawiające – podkreślała Danuta Łatka, jedna z wychowawczyń odpowiedzialna za przygotowanie spektaklu.

Zostanę dobrym Polakiem   Przedstawienie patriotyczne w Domu Katolickim ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Olbrzymie wzruszenie oraz wielka radość i duma towarzyszyły nam podczas oglądania tego spektaklu. Cieszy fakt, że to właśnie dzieci tak wspaniale zaprezentowały i przybliżyły nam to, jak ważne są także obecnie takie wartości jak patriotyzm, miłość Ojczyzny czy trwanie przy narodowych tradycjach. Myślę, że na długo pozostanie w nas to zdanie, które było hasłem tego przedstawienia „Lecz jakimkolwiek iść będę szlakiem, zawsze zostanę dobrym Polakiem” – mówiła ze wzruszeniem jedna z mam.