Belfer 2016

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 14.10.2016 15:34

W siódmej edycji tego konkursu, organizowanego przez stalowowolskie Starostwo Powiatowe, została nim Aneta Sikora, nauczycielka języka polskiego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stalowej Woli.

Belfer Roku 2016 Belfer Roku 2016
Została nim Aneta Sikora
Andrzej Capiga /Foto Gość

Głosowało na nią 481 internautów. Tegoroczna zwyciężczyni, co podkreślali jej uczniowie, ma dobry z nimi kontakt, skutecznie motywuje do nauki i rozwijania swoich pasji. Zawsze można liczyć też na jej pomoc. Aneta Sikora organizuje także charytatywne akcje w szkole i środowisku lokalnym. – Moje życiowe motto brzmi: Należy być wymagającym i kochającym. W czasie wolnym relaksuję się biegając lub jeżdżąc na rowerze. Interesuje mnie również folklor – powiedziała belferka 2016 roku.

Konkurs ma przede wszystkim na celu docenić tych nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych i oświatowych placówek ze stalowowolskiego powiatu, którzy cieszą się największym zaufaniem i wyjątkową sympatią w swoim środowisku. Zarówno wśród kolegów i koleżanek, ale przede wszystkim wśród uczniów oraz ich rodziców.

Belfer Roku 2016   Belfer Roku 2016
Wszyscy nominowani nauczyciele
Andrzej Capiga /Foto Gość
– Przepracowałem wiele lat w oświacie i wiem, że mamy wielu świetnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko w umiejętny sposób przekazują swoją wiedzę, ale też potrafią sprawić, że młodzież po prostu lubi przychodzić na prowadzone przez nich zajęcia. Takich, którzy zarażają uczniów swoimi pasjami, takich którym uczniowie mogą ufać i zawsze liczyć na ich pomoc. To właśnie dla nich jest ten konkurs, to właśnie ich chcemy szczególnie wyróżnić – podkreślił Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Wówczas też wyróżnieni nauczyciele otrzymali medale, krzyże i nagrody. Wśród nagrodzonych Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę był ks. Wiesław Marszałek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli. Starosta i przewodniczący Rady Powiatu uhonorowali także uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce i sporcie.

Belfer Roku 2016   Belfer Roku 2016
Nagrodzeni zostali też wybitni uczniowie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Ubiegły rok szkolny był bardzo udany dla stalowowolskiej oświaty. – O 13 proc. poprawiły się wyniki egzaminów maturalnych. Prawie 100 proc. maturzystów podejmuje studia. Dobry, nawet w czasie demograficznego niżu, jest też nabór do stalowowolskich szkół ponadgimnazjalnych. Ponad 30 proc. uczniów tych szkół pochodzi spoza naszego powiatu – wyliczał Janusz Zarzeczny.