Modelowy świat

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 23.09.2016 10:53

Kolekcję modeli kartonowych zaprezentowano w Sandomierskim Centrum Rekreacji.

Modelowy świat Wystawa modeli w Sandomierzu ks. Tomasz Lis /Foto Gość

- Ta wystawa ma zachęcić młode osoby do zainteresowania się sztuką modelarską. Od października ma być otwarta nowa modelarnia w Sandomierzu, dlatego właśnie tutaj prezentujemy nasze najpiękniejsze okazy aby młodzi zobaczyli jak bardzo to hobby rozwija – podkreślał Mateusz Bochyński, jeden z modelarzy.

Odwiedzający wystawę mogli obejrzeć wspaniałe żaglowce, które wyszły spod ręki utytułowanego modelarza Tomasza Ciacha, który otrzymał za nie już niejedno wyróżnienie i modelarski medal. Oprócz modeli Tomasza Ciacha swoje kartonowe cudeńka zaprezentowali Mirosław Stawiak i Robert Dębicki.

Wystawę najchętniej odwiedzali najmłodsi sandomierzanie, którzy pod opieką dziadków i ojców podziwiali wspaniałe okręty wojenne, żaglowce i makiety kartonowe. – Przyszliśmy tutaj z ciekawości. Wnuczek chciał zobaczyć statki więc takie jest zadanie dziadka, aby mu towarzyszyć. Jeszcze chyba trochę za mały, aby samemu składać modele, ale może w przyszłości zostanie modelarzem – podkreślał pan Zbigniew odwiedzający wystawę.

Modelowy świat   Tomasz Ciach ze swoim modelem żaglowca ks. Tomasz Lis /Foto Gość Wielu odwiedzających nie tylko zachwycało się zaprezentowanymi modelami, ale także dopytywało o szczegóły sztuki modelarskiej. – Taki model powstaje co najmniej rok, czasami dwa. Wszystko zależy od czasu ile ma się do poświęcenia na to hobby oraz od tego jak bardzo jest skomplikowany, ile ma części i jak dokładanie się go odwzorowuje – wyjaśniał Mateusz Bochyński.

Sandomierscy modelarze uchylili rąbka tajemnicy i podzieli się wiadomością, że już niebawem w Sandomierzu odbędzie się wystawa modeli w ramach Mistrzostw Polski, ale ta inicjatywa jest jeszcze w etapie wczesnego projektu. Zainteresowanych sztuką modelarską zapraszają do modelarni, która rozpocznie swą działalność już w październiku.