Promocja non–stop

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 24.08.2016 12:07

Kącik Rzeczy Używanych to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Kącik Rzeczy Używanych Kącik Rzeczy Używanych
Sprzęt RTF i AGD rozchodzi się najszybciej
Andrzej Capiga /Foto Gość

Kącik, od 16 sierpnia, działa w Stalowej Woli przy Rupieciarni 2. Uruchomił go Miejski Zakład Komunalny. Do tej pory mieszkańcy oddali tam 52 różnorodnych przedmiotów. Wszystkie w oka mgnieniu zniknęły z magazynu. Popyt po prostu nie nadąża za podażą. – Używane rzeczy najczęściej przynoszą młodzi ludzi a zabierają starsi, mniej zamożni. Największym zainteresowanie cieszy się sprzęt komputerowy, AGD ( miksery, mikrofalówki, czajniki, sokowirówki) oraz telewizory. Ludzie pytają także o meble – mówi Grzegorz Lewandowski, pracownik MZK, który kącik prowadzi. Pytany o najdziwniejszy przedmiot, jaki przyjął, pan Grzegorz krępował się odpowiedzieć, ale był nim używany sedes…

– Zasada jest taka, iż zdający bezpłatnie oddaje przedmioty, a nabywca zabiera je za darmo, wypełniając jedynie odpowiedni dokument. Jeśli przedmiot nie znajdzie nabywcy w ciągu trzech miesięcy, trafia do strefy odpadów i tam jest właściwie zagospodarowany. Do kącika przyjmowane są tylko przedmioty sprawne, nieuszkodzone, czyste, w dobrym stanie technicznym, nie stwarzające zagrożenia dla użytkowników – wyjaśnia Karolina Głogowska, rzecznik MZK w Stalowej Woli.

– Przedmiotów, które już nie są potrzebne, choć sprawne, przybywa. Nie chowajmy ich do pawlaczy czy piwnic, nie wyrzucajmy. Choć są nam w domu już nieprzydatne, podarujmy je innym. Dla mieszkańców, którzy mają problem z transportem ruszamy z akcją odbioru przedmiotów na telefon. Po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu się pracownicy naszego zakładu odbiorą rzeczy i oddadzą je do kącika – zapewnia Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

Kącik Rzeczy Używanych   Kącik Rzeczy Używanych
Wielu oddaje także meble
Andrzej Capiga /Foto Gość
Osoby, które nie posiadają własnego transportu, mogą  skorzystać z bezpłatnego, które zapewnia MZK. Przedmioty o dużych rozmiarach, na przykład wersalki, trzeba jednak dostarczyć samemu. Kącik Rzeczy Używanych znajduje się przy ulicy COP 38, a czynny jest w godzinach otwarcia Rupieciarni 2, czyli od 10.00 do 18.00 (wtorek – piątek) i od 8.00 do 16.00 (sobota).