Au revoir, czyli do widzenia

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 25.07.2016 13:17

Pielgrzymi opuścili Stalową Wolę i udali się do Krakowa.

ŚDM w Stalowej Woli ŚDM w Stalowej Woli
Ostatnie gorące uściski
Andrzej Capiga /Foto Gość

Około 200 młodych z Włoch, Francji i Wybrzeża Kości Słoniowej przez pięć dni gościło w Stalowej Woli. Dziś trzeba się było pożegnać. Najliczniejsza, bo prawie 130 – osobowa grupa Francuzów zgromadziła się w miejscowej bazylice pw. MBKP na pożegnalnej Eucharystii, którą sprawowało dziesięciu księży a przewodniczył jej bp Marc Aillet z diecezji Bayonne we Francji. Msza św., w której uczestniczyły także rodziny przyjmujące gości, sprawowana była tylko w języku francuskim. Francuska młodzież zadbała też o jej muzyczną oprawę.

– Dziękuję za przyjęcie nas tutaj. To właśnie Boża Opatrzność skierowała nasze kroki do Stalowej Woli. Dziękuję rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów i serc. Pamiętamy również o wolontariuszach. Jako pielgrzymi wyruszamy dziś do Krakowa na zaproszenie papieża Franciszka z sercami wypełnionymi tymi wspaniałymi chwilami spędzonymi z wami – powiedział bp Marc Aillet.

ŚDM w Stalowej Woli   ŚDM w Stalowej Woli
Ks. Edward Madej i bp Marc Aillet w serdecznej rozmowie
Andrzej Capiga /Foto Gość

Potem był czas na uściski, podziękowania, wymianę adresów i telefonów a nawet łzy. Trzy autobusy w Francuzami wyruszyły w eskorcie policji w samo południe.