To zrobiło wrażenie

Andrzej Capiga Andrzej Capiga

publikacja 22.07.2016 23:19

Procesja Miłosierdzia z lampionami przeszła ulicami Stalowej Woli.

Procesja Miłosierdzia Procesja Miłosierdzia
Wierni nieśli obraz Jezusa Milosiernego
Andrzej Capiga /Foto Gość

Najpierw jednak przebywający w Stalowej Woli uczestnicy ŚDM, przyjmujące ich rodziny oraz kilka tysięcy wiernych zgromadziło się w parafii pw. św. Floriana na nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, któremu przewodniczył bp Marc Aillet z diecezji Bayonne we Francji.

– Spotykamy się tu wszyscy, by modlić o pomyślny przebieg ŚDM w świątyni wzniesionej ku czci Jezusa Miłosiernego. On patrzy teraz na nas i mówi: Pokój wam! Przed wami otwieram moje serce. Chciałbym byście przed Jezusem Miłosiernym i św. Faustyną złożyli dziś wszystkie wasze troski i zmartwienia – powiedział, witając zebranych, proboszcz ks. Marian Balicki.

Procesja Miłosierdzia   Procesja Miłosierdzia
Bp Marc Aillet poświęcił obraz św. Faustyny
Andrzej Capiga /Foto Gość

Zebrani w świątyni modlili się w trzech językach: polskim, włoskim i francuskim. O oprawę artystyczną zadbali wolontariusze. Bp Marc Aillet poświęcił obraz św. Faustyny a na zakończenie udzielił wszystkim błogosławieństwa. – Źródłem miłosierdzia jest przebite serce Pana Jezusa. Za chwilę wyjdziemy z kościoła do świata niosąc obraz Bożego Miłosierdzia w towarzystwie św. Faustyny. Celem tej procesji, odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia, jest to był Pan Jezus dotknął wszystkich tych, którzy go nie znają – wyjaśnił bp Marc Aillet.

Po nabożeństwie prawie 700 metrowej długości procesja przeszła ulicami miasta do parafii Trójcy Przenajświętszej na nabożeństwo uwielbienia.