Tysiące kilometrów – jeden cel!

ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

publikacja 20.07.2016 09:41

Zmierzają z różnych stron świata, reprezentują różne kultury. Jedni ruszyli autokarami, inni samolotami. Ale łączy ich jedna wiara i wspólny cel, nasza Diecezja Sandomierska.

Grupa z Francji Grupa z Francji
Pielgrzymi z diecezji Bayonne w Ars
Archiowum prywatne

Wszyscy pielgrzymi, którzy będą gościć w naszej diecezji przez najbliższe pięć dni są już w drodze. Z każdą minutą zmniejsza się dystans jaki pozostał im do pokonania, aby znaleźć się wśród nas. Wyruszyli z Francji, Kanady, Wybrzeża Kości Słoniowej, Włoch, Ukrainy, Hiszpanii, aby poznawać Polskę, naszą kulturę, zwyczaje, tradycje. - Światowe Dni Młodzieży które były dla nas tak odległe rozpoczną się już za kilka godzin, każdy z nas, nie zależnie gdzie mieszka będzie mógł wziąć w nich udział w większym lub mniejszym wymiarze. Choć nie w każdej naszej parafii będą gościli pielgrzymi ze świata, ale każdy z nas będzie mógł im towarzyszyć myślą i modlitwą i wspólnie się z nimi spotkać podczas Dnia Wspólnoty, 23 lipca w Sandomierzu – zaprasza ks. Marek Kumór, koordynator ŚDM w diecezji sandomierskiej.

Dziś wieczorem o godz. 19.00 w bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli odbędzie się nabożeństwo chrzcielne, które będzie oficjalnym powitaniem pielgrzymów i rozpoczęciem Dni w Diecezji. Kolejnego dnia młodzi pielgrzymi będą realizowali programy wypracowane razem z organizatorami w poszczególnych miastach.