Parafianie lepsi od księży

ks. Tomasz Lis

publikacja 03.07.2016 21:24

Na boisku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w szranki stanęli duchowni i drużyna złożona z miejscowych parafian. Mecz był wyrównany, dopiero długa seria rzutów karnych wskazała na wyższość miejscowych piłkarzy.

Piłkarski puchar dla miejscowej ekipy Piłkarski puchar dla miejscowej ekipy
Piknik parafialny w Zakrzowie
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Dla tarnobrzeskich osiedli Zakrzów i Sielec przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowali czwarty parafialny piknik rodzinny. Impreza rozpoczęła się Mszą św. podczas której modlono się o bezpieczne wakacje dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. – Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej osób angażuje się i uczestniczy w parafialnym świętowaniu. Takie chwile integrują nas i pozwalają jeszcze bardziej się poznać. Dla dzieci jest to czas wspaniałej zabawy, podczas której uczą się jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Życzę wszystkim dobrej zabawy i dobrych i bezpiecznych wakacji – mówił ks. Jan Kaszewicz, proboszcz parafii.

Na strażackim boisku odbył się mecz piłkarski parafianie kontra księża diecezji sandomierskiej. W meczu był wyrównany i żadna z drużyn nie odpuszczała. O zwycięzcy musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które wyłoniły zwycięzcę dopiero po drugiej kolejce strzałów. Przy kościele od godzin popołudniowych odbywały się kiermasze, konkursy oraz zabawy integracyjne. Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnię i zamek dmuchany. Dużą atrakcją okazał się konkurs bezpieczeństwa drogowego podczas którego dzieci zdawały testy ze znajomości zasad ruchu drogowego i rywalizowały na rowerowym torze przeszkód. Konkurs zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria z wartościowymi nagrodami oraz różnego rodzaju trampoliny.

Dla wszystkich przygotowano też stoiska z jedzeniem: kiełbaski z grilla oraz bigos, swojskie jadło i coś na słodko. Wszystko było przyszykowane przez miejscową społeczność parafialną. Czas umilał parafialny zespół muzyczny oraz zespół Trio z Rio. Miłośnicy jazdy konnej mogli dosiąść i bezpiecznie pojeździć na wierzchowcach.

Piknik podsumowała wspólna modlitwa w godzinie apelu Jasnogórskiego i pokaz sztucznych ogni.