Mnieście uczynili

Marta Woynarowska

publikacja 12.06.2016 22:11

- Postarajmy się zobaczyć w drugim człowieku Jezusa - apelował ks. kan. Józef Markowicz.

Mnieście uczynili Wolontariuszki z puszkami Marta Woynarowska /Foto Gość

Od Mszy św., podczas której modlono się w intencji zdrowia kilkumiesięcznego Kacperka Drozda, rozpoczął się wielki koncert charytatywny.

Z inicjatywy Katarzyny Szczurskiej-Luboch na terenach zielonych nad Wisłą w Tarnobrzegu odbyła się wielka impreza w czasie której zbierane były pieniądze na leczenie małego mieszkańca Wrzaw. Chłopczyk bowiem urodził się z zespołem wielu, bardzo ciężkich wad. By mógł lepiej funkcjonować konieczne są specjalistyczne operacje, których przeprowadzenia podjęła się klinika w Barcelonie. Koszt zabiegu oraz badań to 85 tys. euro. Wydatek ten jest poza możliwościami finansowymi państwa Magdaleny i Piotra Drozdów. Stąd pomysł na koncert charytatywny.

Podczas Eucharystii, którą pod przewodnictwem ks. dziekana Adama Marka sprawowali ks. Józef Markowicz, proboszcz parafii Wrzawy oraz ks. Rafał Choda, wierni prosili Boga o zdrowie dla chłopca oraz siły i błogosławieństwo potrzebne jego rodzinie.

Mnieście uczynili   Msza św. w intencji Kacperka Marta Woynarowska /Foto Gość

– Nie jest prostą sprawą by zobaczyć Chrystusa w człowieku potrzebującym – zauważył w homilii ks. Rafał Choda. – Ale zważywszy na dzisiejsze wydarzenie może warto zadać sobie pytanie: kto potrzebuje ode mnie pomocy i czy stać mnie na miłosierdzie? Niechaj ta Eucharystia, podczas której modlimy się o zdrowie Kacperka, stanie się zadaniem dla nas, abyśmy się nauczyli miłosierdzia w konkretach. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Weźmy sobie do serca t słowa i wprowadźmy je w czyn – prosił ks. Rafał Choda.

W trakcie Mszy św., jak i całego koncertu, dziesiątki wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek na leczenie Kacperka. Także dochód z licytacji oraz sprzedaży gadżetów, słodkości przygotowanych przez mieszkańców Wrzaw, stowarzyszenia oraz osoby prywatne został przeznaczony na rzecz chłopczyka.

Licznym atrakcjom, przygotowanym przez organizatorów, w tym wesołego miasteczka, pokazów walk samurajów w wykonaniu Oddziału Najemnego Katana, pokazów strażackich, porad kosmetycznych i fryzjerskich, towarzyszyły występy zespołów nurtu muzyki disco.

Podczas koncertu udało się zebrać ponad 44 tys. zł.