Pomóżmy pogorzelcom!

Marta Woynarowska

publikacja 03.06.2016 14:06

We wtorkowe popołudnie stracili cały dorobek życia. Zostało im tylko to, co mieli na sobie.

Pomóżmy pogorzelcom! - Wzruszające jest, gdy dzieci dzielą się swoimi zabawkami z poszkodowanymi rówieśnikami - stwierdza wa Koper. Marta Woynarowska /Foto Gość

Pięcioosobowa rodzina zamieszkała na os. Miechocin w Tarnobrzegu w wyniku pożaru domu, spowodowanego najprawdopodobniej przez spięcie w instalacji elektrycznej, straciła ni tylko dach nad głową, ale całe wyposażenie, ubrania, książki i przybory szkolne. Nie udało się niczego uratować. Z pomocą poszkodowanym pospieszył samorząd miasta oferując nieodpłatny lokal zastępczy. Na los sąsiadów nie pozostali obojętni mieszkańcy Miechocina. – W najbliższy wtorek w godzinach popołudniowych organizujemy w Domu Osiedlowym przy ul. Krzywej zbiórkę darów rzeczowych – mówi Waldemar Stępak, przewodniczący Rady Osiedla. – Prosimy zatem o sprzęt AGD, meble, ubrania, chemię gospodarczą. Słowem wszystko co jest niezbędne rodzinie do normalnego funkcjonowania. Ponadto w pomoc włącza się również parafia. Za zgodą ks. proboszcza Bronisława Futymy w przyszłą niedzielę, tj. 12 czerwca po każdej Mszy św. przed kościołem parafialnym będzie prowadzona zbiórka pieniężna na odbudowę zniszczonego domu.

Na los poszkodowanej rodziny nie pozostała obojętna także społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. Akademii Miechocińskiej, która podczas Pikniku Rodzinnego, jaki odbędzie się w sobotę 18 czerwca, przeprowadzi akcję charytatywną. Chodzi o datki pieniężne niezbędne do remontu zniszczonego budynku mieszkalnego.

Z pomocą ruszył Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który zbiera dary rzeczowe. – Przede wszystkim prosimy o odzież zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców – prosi Ewa Koper, pedagog w MOPR, koordynująca akcję. – Potrzebne są ubrania dla dwóch dziewczynek – 11-letniej w rozmiarze 158, buty 37; 4-letniej na 116, buty 27 oraz dla 7-letniego chłopczyka na 140 cm, buty 33. Dla ich mamy prosimy o odzież w rozmiarze 36/38 i obuwie 39, a dla taty XL, buty zaś 43. Pragnę zaznaczyć, iż mogą to być nowe rzeczy, jak i używane, ale w dobrym stanie i czyste. Mile widziane są zabawki, przybory szkolne, kosmetyki oraz chemia gospodarcza. Wiele osób dzwoniło z propozycją przekazania mebli. Ktoś ofiarował kuchenkę mikrofalową. Mamy obiecana również pralkę. Odzew jest naprawdę bardzo duży, co niezmiernie cieszy. Bardzo wzruszył mnie chłopiec, który osobiście przyniósł nową deskorolkę – swoją nagrodę w jakimś konkursie. Także firmy oraz lokalne redakcje na miarę swoich możliwości dokładają swoje „cegiełki”.

Dary można przynosić do siedziby MOPR przy ul. Kopernika 3, do pokoju 214, w dni robocze w godz. 7.30-15.30.

Ponieważ rodzina będzie potrzebowała niemałych pieniędzy na remont domu, każdy, komu nie jest obojętny jej los może wpłacić dowolną sumę na konto MOPR: 41 1240 2744 1111 0000 3991 0006, koniecznie z dopiskiem „DLA POGORZELCÓW Z MIECHOCINA”.